Přirozené výsledky vyhledávaní a jejich přehled a umístění ...?

 

Vyhledávače jako seznam.cz , google.cz rozdělují prostor zobrazování výsledků na :

 • Přirozené výsledky :


Přirozené výsledky jsou ty, které vyhledávač podle ruzných kriterií, zejména podle kvality stránek a jejich obsahu řadí ve vysledcích vyhledávání. Přirozené výsledky vyhledávání se nedají na vyhledávačích zaplatit, ale dá se ovlivnit kvalita stránek, tedy jejich struktůra, obsah, design a další faktory, pomocí techniky tzv. SEO - Optimalizace.

sleduj 
     Přirozené výsledky vyhledávání jsou z hlediska klikovosti úspěšnější než výsledky placené.

sleduj 
Přední pozice v přirozených výsledcích vyhledávání je cíl jak dosahnout větší návštěvnosti cílovou skupinou návštěvníků. Stránky, které potencionální zájemce o produkt nenajde, přicházi o značnou část přirozené návštěvnosti a tím obchodního úspěchu stránek.

 • Placené výsledky - resp. reklamní prostor Sklik ci Adwords tj. placená reklama

 • zobrazují se většinou nad, vedle nebo i pod přirozenými výsledky vyhledávání, jak vidite v obrazcích níže. Mohou, ale nemusí být označeny jako placená reklama. Vyhledávače k zobrazování placených výsledků používají systémy Sklik a Adwords. V placených výsledcích nezáleží na kvalitě stránek, jejich struktůře a obsahu, ale rozhodujícím faktorem je kolik je inzerent ochoten za pozici v placených výsledcích zaplatit - tj. nastavení ceny prokliku.

  sleduj 
  Nesnažte se jak SEO - Optimalizací, tak PPC reklamou  propagovat web, jehož jednak vizuelní stránka a jedna stránka služeb je v tak katastrofálním či nefunkčním stavu, že  v celkovém dojmu spíše návštěvníka odradí. Protože maximálně získáte zvýšenou návštěvnost, ale minimalní obchodní úspěch, tedy objednávky či kontakt potencionálních zákazníků !!!

   

  Rozdělení ploch na vyhledávači seznam a google se znázornění přirozených a placených výsledků:

  vysledky

 

 

 vyslekdy

 

 

                                                reklama


Odkazy: Spolehlivé centrální vysavače zde . Kancelářské židle s váhovou regulací. Cenově dostupná a elegantní garážová vrata . Ohňostroje a zábavní pyrotechnika. Centrální vysavače s doživotní zárukou